Hasta-Bezi-Nedir

Hangi hasta bezini kullanmalıyım? Bu konu hastası olan her bireyin aklında bir soru işaretidir. Aşağıdaki yazımızda bu soru işaretinizi gidermeye çalışacağız.

Öncelikle bezin markasından çok bezin dokusu, esnekliği, sıvı sızdırmazlığına dikkat edilmedir. Hastanın bel çevre ölçüsü ve hastanın kilosu, hangi hasta bezini kullanmamız gerektiği konusunda karar vermemize yardımcı en önemli etkendir. Sıvıyı daha iyi çekmesi, sızdırma yapmaması için hasta bezi bedeninin doğru seçilmesi gerekmektedir. Hasta bezinin süper emici iç yüzey ve koku kontrol teknolojisi içerip içermediğine dikkat edilmedir. Dermatolojik olarak test edilmiş ürünler tercih edilmedir. Belbantlı hasta bezleri, hastayı daha iyi saracağı için kullanıcının da daha rahat etmesini sağlayacaktır. Bu sebeple belbantlı hasta bezi kullanmak hastanız için daha faydalı olacaktır.

Bunun yanı sıra külotlu hasta bezi de tercih edilen hasta bezlerinden biridir. Külotlu hasta bezleri iç çamaşırı gibi giyilebilen hasta bezleridir. Kolay kullanım sağlaması ile çoğunlukla hareket halindeki hastaların tercihidir. Bezin kenarındaki lastikler sayesinde vücudunuza tam uyum sağlar ve fazladan bir iç çamaşırı giyme isteğinizi ortadan kaldırır. Özel emici özelliği sayesinde daima kuru hissettirir ve kokuyu hapseder. Dokusu sayesinde hareket ederken ses yapmaz.

Hangi hasta bezini kullanmalıyım sorusu ile ilgili cevaplar vermeye çalıştık. Daha detaylı bilgi almak ve hasta bezleri ile ilgili merak ettiğiniz her şey için, iletişim bilgilerimizdeki numaradan bizi arayabilir veya bizi, sizlere hizmet verdiğimiz yerimizde ziyaret edebilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

Hasta-Bezi-Nedir

 

2 cevaplar
 1. sevilay
  sevilay says:

  merhaba 75 yaşında bayan hastamıza hangi ürünü kullanmalıyız tavsiyeniz nedir.? hastamızın kilosu 80 boyu 1.68 sürekli yatmakta. bilginiz için teşekkürler.

  Cevapla
  • vanaca
   vanaca says:

   Sevilay hanım merhaba; belirttiğiniz hastamız için uygun olan hasta bezi belbantlı ürünlerden olmasını tavsiye ederiz. Hastamızın kilosuna göre de Large Beden ürün kullanmanız sürekli yatan hastalarımızda daha rahat kullanıma olanak sağlayacaktır. Geçmiş olsun dileklerimizi sunar ihtiyaç halinde 0262 311 08 63 numaralı telefondan ulaşabileceğinizi belirtmek isteriz. Sağlıklı Günler…

   Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir